Utenos švietimo centras sėkmingai įgyvendina projektą „Gera būti“ finansuojamą pagal Utenos miesto vietos veiklos grupės 2016 – 2022 m. vietos plėtros strategijos 1.1.1 veiksmą „Socialinės rizikos vaikų ir jaunimo užimtumas per sociokultūrines veiklas“2019 m. birželio 3 ir 4 d. startavo Utenos švietimo centro vykdomo projekto „Gera būti“bendradarbiavimo ir lyderystės ugdymo renginiai, kurių metu vaikai, vykdydami žaidybinę veiklą, ugdo socialinius įgūdžius ir plėtoja bendradarbiavimo bei lyderystės gebėjimus.

Pirmieji renginiuose dalyvavo Utenos Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyriaus, Vyturių ir Rapolo Šaltenio progimnazijų mokinukai. Jie susitiko su dainininke Monika Marija Paulauskaite, kartuaiškinosi dainos „Viskas tavo rankose“ pagrindinę mintį, žaidė komandinius žaidimus ir sveikinosi su Monikos Marijos augintiniu šešku „Haru“. 

Birželio 10 d. Utenos Krašuonos progimnazijos mokiniai dalyvavo patirtiniame užsiėmime „Tūkstantis ir vienas žingsnis“ su Whatansu komandos nariu Mindaugu Vidugiriu. Mokiniai žaidė komandinius žaidimus, gamino koliažą „Kokį mane mato pasaulis?“, diskutavo apie draugystę, pasitikėjimą ir bendradarbiavimą.

Birželio 11 d. nuotaikingai rytą pasitiko Aukštakalnio progimnazijos mokiniai. Mokykloje lankėsi ir renginį vedė žinomas humoristas, laidų vedėjas ir aktorius Justinas Jankevičius. 6 klasių mokiniai ne tik drąsiai uždavinėjo klausimus, bet dalyvavo talentų šou. Moksleiviai šoko, dainavo ir rodė triukus.  Viena iš Justino žinučių vaikams – „Tuo metu kai jūs tinginiaujate, kažkas dirba ir tas kažkas užims jūsų vietą“ 

Po pietų juokas skambėjo Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centre. Justinas susitiko su centrą lankančiais jaunuoliais. Susitikimo metu svečias dalinosi savo asmenine patirtimi ir atsakinėjo į jaunuolių klausimus. Justinas pasidalino savo karjeros istorija, siuntė moksleiviams žinutę, kad viskas įmanoma, jei tik labai stengiamės ir norime. Netrūko teigiamų emocijų, juoko ir judesio! 

Tuo tarpu Dauniškio gimnazijos mokiniai dalyvavo patirtiniame užsiėmime „Tūkstantis ir vienas žingsnis“. Kartu su Mindaugu Vidugiriu formavo komandą, bendravimo ir bendradarbiavimo temoms įsisąmoninti atliko praktines užduotis. Mokiniai pamatė, kokie yra jų bendradarbiavimo įgūdžiai ir kaip jie reikalingi įvairiose veiklose su skirtingų tipų žmonėmis. Klasės draugai naujai galėjo pažinti vienas kitą, atrasti bendrystės taškų, apie kuriuos prieš tai net nepamąstydavo. Paskaitos ir praktinės veiklos metu gimnazistai gavo patarimų, kaip tobulinti ir vystyti savo bendravimo įgūdžius. Mokiniai buvo supažindinti su tikslų siekimo technikomis, pagrindiniais verslo dėsniais, pateiktos metodikos, kaip išgryninti tai, ko norime ir kaip judėti link to.  

Birželio 12 d. Utenos Aukštakalnio progimnazijos 8 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su karo instruktoriumi, turinčiu alpinizmo patirties, Algimantu Valaičiu. Išgirdo Algimanto istoriją „Kario kelias – nuo nulio iki viršūnės“, atliko patirtinesužduotis, dalyvavo diskusijoje – kaip gyvenimas atrodo paauglystėje, vėlesniuose iššūkiuose ir išvažiavus už įprastinių ribų. Kas svarbiausia dienos pabaigoje? Algimantui mokiniai pritarė, kad svarbu nepasiduoti, priimti gyvenimo iššūkius ir  visada judėti į priekį.  

Birželio 17 d. Utenos „Saulės“ gimnazijoje lankėsi aktoriai Žiedūnė Mardosaitė ir Raimondas Klezys. Pusę dienos vykusiuose užsiėmimuose aktoriai diskutavo su mokiniais apie pasitikėjimą savimi ir kitu, žaidė įvairius bendravimo žaidimus. Kalbėjo apie komplimentus, bendravimą, draugystę. 

Projektas finansuojamas Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Bendradarbiavimo ir lyderystės ugdymo renginius remia Utenos rajono savivaldybė. 

Daugiau apie projektą skaitykite „Gera būti“ facebook grupėjeir „Gera būti“ tinklapyje.

Projekto administratorė Miglė Lapinienė