Jaunas uteniškis, kineziterapeutas Aurimas Tilindis karantino metu nepabijojo iššūkių bei pasirinko dirbti sau – įsteigė mažąją bendriją „Olimpeak“.

Utenoje įsikūrusi Aurimo įmonė teikia kineziterapijos paslaugas, stengiasi padėti žmonėms, kurie neturi galimybės atlikti reabilitacijos kitur ar tiesiog neturi laiko laukti bei mieliau renkasi reabilitaciją privačiame centre.

Pašnekovas neslėpė – idėja pačiam atidaryti reabilitacijos centrą kilo beveik spontaniškai.

„Pirmojo karantino laikotarpiu su žmona leidome laiką namuose ir nusprendėm, kad pabodo. Norėjosi naujų iššūkių, išbandyti save. Sugalvojome veiklos modelį, pavadinimą, logotipą ir pradėjome planuoti“, – apie užgimusią verslo idėją pasakojo pradedantis verslininkas.

Kineziterapijoje – ne naujokas

Aurimas neslėpė, į kineziterapiją jį pasukti pastūmėjo draugas. Pasitaikė visko: ir noro mesti studijas, ir įdomios praktikos. Visgi likimas viską sudėliojo taip, kad studijų baigimo metais atsikūrė Utenos futbolo klubas „Utenis“, kuris ir tapo pirma rimta Aurimo darboviete.

Itin daug patirties vyras įgijo su kolega Zigmundu Komaru dirbdami „Utenio“ sveikatingumo centre. Jiems buvo leista patiems vykdyti veiklą, įgyti daugiau praktikos.

Šiuo metu beveik kiekvienas sportuojantis uteniškis puikiai pažįsta Aurimą: vyras vis dar dirba futbolo klube, padeda Lietuvos futbolo rinktinėms.

Aurimas pripažino, kad karantino metu kilo sunkumų: stojo sportinės veiklos, nebuvo galima dirbti tiesiogiai su klientais. Visgi visiškas uždarymas turėjo ir pliusų – uteniškis galėjo skirti daugiau laiko savo verslo idėjos vystymui.

„Įsteigti kineziterapijos centrą – tikrai nėra lengva: reikia ir patalpas tinkamas rasti, įsirengti taip, kad jos atitiktų higienos normas, ir būti įgijusiam kvalifikaciją. Būtų labai sunku, jei neturėčiau jau susiformavusios klientų bazės, kurių dauguma ateina iš sporto. Labai malonu, kad daugelis uteniškių mane jau pažįsta, pasitiki, rekomenduoja kitiems. Galėčiau tikrai pasigirti, jog klientų netrūksta“, – džiaugsmo apie puikiai prasidėjusią įmonės veiklą neslėpė A.Tilindis.

Padėjo ir savivaldybė

Profesionali įranga kineziterapijoje – itin svarbi. Žinoma, ją įsigyti be papildomos finansinės paskatos būtų sudėtinga.

Aurimas pasinaudojo Utenos rajono savivaldybės teikiama parama pradedančiam verslui – praėjusiais metais teikė paraišką ir gavo finansavimą pagal savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programą.

„Kiek įmanoma, stengiausi viską daryti iš savo asmeninių santaupų, tačiau labai padėjo ir Utenos rajono savivaldybė, su kurios pagalba įsigijau kombinuotos terapijos aparatą, kurį labai dažnai naudoju savo veikloje. Taip pat gavau keletos mėnesių nuomos kompensaciją. Tokia finansinė pagalba iš tiesų labai reikalinga ir svarbi startuojančiam verslui“, – džiaugėsi uteniškis.

Gauti pagalbą pradedančiam – tikrai įmanoma

„Pati pradžia buvo tikrai nesudėtinga. Įmonės steigimas – turbūt lengviausia darbo dalis. Sulaukiau daug pagalbos, konsultacijų, išsamiai perskaičiau naudingą informaciją internete“, – apie biurokratinę pradžią pasakojo verslininkas.

Aurimas taip pat prisipažino, jog įsteigęs įmonę prisijungė prie tik pernai įsikūrusios Utenos „Spiečiaus“ bendruomenės, dalyvauja ten organizuojamoje verslo akceleravimo programoje.

„Labai naudinga yra būti apsuptam kitų pradedančių verslininkų. Pasitaiko momentų, kai turi panašią problemą kaip ir kiti, tačiau kartu ją sprendžiant yra lengviau rasti atsakymus ir pagaliau pasakyti „bingo“, – kalbėjo pašnekovas.

Pasak „Olimpeak“ vadovo, turėti verslo idėją tikrai nepakanka, reikia ir įvairiuose mokymuose sudalyvauti, ir pasikonsultuoti. O tą padaryti Utenoje – tikrai įmanoma. Įvairius verslumo mokymus ir verslo konsultacijas vykdo Utenos miesto vietos veiklos grupė.

Daugiau informacijos apie grupės veiklą galite rasti Facebook: https://www.facebook.com/utenosmvvg/

Straipsnis parengtas įgyvendinant projektą „Bendros verslumo iniciatyvos“ (Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-03-0006), kuris finansuojamas Europos Socialinio fondo lėšomis.