Kosmetologijos studijas baigusi ir gerosios praktikos įgavusi Indrė Ringelevičiūtė džiaugiasi pradėjusi verslą gimtajame mieste Utenoje.

MB „Laimingas grožis“ įkūrėja pasakoja, jog Utenoje veikianti grožio studija atitinka aukščiausius standartus ir gali lygintis su ne viena panašaus stiliaus studija sostinėje.

Indrė ne tik vadovauja savo grožio studijai, pasivadinusiai „Bliss Beauty“, bet ir padeda kitoms grožio specialistėms: veda mokymus, mentoriauja įvairiuose projektuose.

Įgytas patirtis perkėlė į Uteną

Indrė iškart po mokslų žinojo, jog bus kosmetologė.

„Jau 12-oje klasėje žinojau, kad noriu būti kosmetologe, šį amatą ir studijavau. Tik pabaigusi studijas pradėjau darbuotis viename tikrai aukšto lygio Vilniaus SPA centre, kuris, sakyčiau, tapo mano tramplynu į ten, kur esu dabar. Šis darbas nupiešė labai aiškią viziją, kaip turi dirbti aukščiausio lygio grožio centrai, kaip galėtų mano nuosava studija“, – apie įgytą patirtį Vilniuje pasakojo Indrė.

Moteris prisiminė tuos laikus, kai tik grįžo gyventi į gimtąjį miestą: vienas netikėtas apsilankymas tuo metu Utenoje veikusioje grožio studijoje ją sukrėtė.

„Viskas buvo visiškai atvirkščiai nei Vilniuje. Supratau, kad man taip netinka. Utenoje tuo metu tai buvo dar neišnaudota niša, tad mažais žingsneliais atkeliavau į ten, kur esu dabar“, – pasakojo moteris.

Pasak Indrės, pagrindinis grožio studijos „Bliss Beauty“ tikslas – klientui suteikti ne tik kokybišką paslaugą, bet ir aptarnauti kokybiškai, sukurti jaukią atmosferą. Prieš daugiau nei metus šalia grožio salono moteris atidarė ir kosmetikos parduotuvę, kuri tapo labai populiari.

„Jau trejetą metų pastebiu teigiamą tendenciją – Utenos grožio meistrai keičiasi, atsirado labai daug informacijos, konkurencijos. Karantino metu atsirado labai daug mokymų verslumo tema, manau, tai labai pagelbėjo šios industrijos specialistams. Mes daug tobulėjame grožio srityje, tačiau apleidžiame verslumo sferą. Įgytos žinios visiems tikrai padėjo ir privertė pasitempti“, – pasakojo Indrė.

Didžiausia pradedančiųjų problema – kanceliarinis darbas

Didžiausia pradedančiųjų verslininkų problema, pasak grožio specialistės, yra žinių trūkumas buhalterijos, verslumo srityse.

„Manau, kad dirbti su dokumentais, kai tu neturi tokio darbo patirties, visuomet yra sunku. Pradžioje kyla klausimas, kokį įmonės statusą pasirinkti: uždarosios akcinės bendrovės, mažosios bendrijos ar kitą. Vėliau susiduriame su problema, kaip teisingai tvarkyti įmonės buhalteriją. Visgi, po truputį visą šį kelią praeiname“, – apie iššūkius verslo pradžioje papasakojo pašnekovė.

Noras padėti ir kitiems

Grožio studijos „Bliss Beauty“ įkūrėja Indrė dažnai dalyvauja projektuose, mokymuose, pati mentoriauja įvairiose programose, padeda panašaus likimo draugams-grožio specialistams.

„Jau trečius metus dirbu projekte „Dalinamės patirtimi, stipriname jaunus verslus“, kuriame esu mentorė, dirbu tiesiogiai su grožio verslais: stengiuosi pakelti jiems motyvaciją, pasidalinu profesinėmis žiniomis, stengiuosi patarti, kur reikėtų kreipti didžiausią dėmesį. Tenka koordinuoti projekto renginius, pasikviesti kitus lektorius. Tai itin naudinga ir pačiai, kadangi galiu išgirsti, kas šiuo metu grožio srityje yra „ant bangos“, o ko jau būtų verta atsisakyti“, – apie darbą su jaunais verslais kalbėjo Indrė.

I. Ringelevičiūtė pasidžiaugė, jog maloniausia yra gauti projekto dalyvių grįžtąmąjį ryšį. Pasak jos, visuomet smagu, kai pradedantysis verslininkas, gavęs Indrės patarimą, grįžta papasakoti savo sėkmės istoriją.

Įvairius verslumo, projektų rengimo mokymus ir verslo konsultacijas Utenoje vykdo Utenos miesto vietos veiklos grupė.

Daugiau informacijos apie grupės veiklą galite rasti Facebook: https://www.facebook.com/utenosmvvg/

Straipsnis parengtas įgyvendinant projektą „Bendros verslumo iniciatyvos“ (Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-03-0006), kuris finansuojamas Europos Socialinio fondo lėšomis.