„Čiau, braške“ savininkė Redvila Meilutė-Ramoškienė siūlo padegustuoti biologijos pasaulį.

Redvita kartu su vyru Ramūnu, įsigiję reikiamą įrangą, liofilizuoja praktiškai viską: braškes, avietes, vyšnias, serbentus, obuolius, kriaušes, mangus, morkas, burokėlius, moliūgus, net dilgėles, garšvas. Iš daržovių ir vaisių Redvita vaikams gamina ir liofilizuotus saldainius, o kad suteiktų jiems, pavyzdžiui, žalsvą spalvą, įdeda garšvų ar špinatų miltelių. Tad viskas natūralu – jokio pridėtinio cukraus ar sirupų.

Dažniausiai savo pagamintus skanėstus „Čiau, braške“ įkūrėjai parduoda įvairiose mugėse, taip pat jų produkcijos galima įsigyti ir tam tikrose vietose Utenos mieste.

Konservatyvus požiūris gąsdino, tačiau neatbaidė nuo verslo idėjos

Kartu su vyru iš Norvegijos grįžusi moteris pasinėrė į aktyvų verslą. Nors yra sakoma, kad uteniškiai sunkiai priima naujoves, tačiau Redvita drąsiai paneigia šį teiginį: „Aš buvau tokios pačios nuomonės. Dalyvavome savo pirmojoje mugėje, kurioje pirmą kartą pristatėme savo produktus. Labai bijojau, kad Utena mūsų labai nepriims, kadangi liofilizavimas yra tikra naujovė. Mūsų atveju įvyko visiškai priešingai – Utena yra labai atviras miestas. Uteniškiai vis dar domisi ir nori vis naujų produktų. Tikrai galiu teigti, kad Utena yra labai atviras naujovėms miestas“.

Moteris teigia, jog uteniškiai, neradę „Čiau, braške“ produkcijos Utenoje vykstančioje mugėje, jų labai pasigenda, nutinka ir taip, jog klientai teiraujasi, kur galima „Čiau, braške“ skanėstus rasti artimiausiu metu.

Verslininkės paklausus, kas yra jų pagrindinis klientas, ji nedvejodama atsako, kad liofilizuotą produkciją mėgsta ir tie, kuriems yra ką tik išdygę dantukai, ir tie, kuriems patinka eksperimentuoti virtuvėje.

Nusprendė grįžti į Uteną

Jau kurį laiką Redvita su vyru ir mažu vaiku gyveno Norvegijoje. Pasak moters, grįždami jie negalvojo, kuo galėtų užsiimti grįžę, išbandė kelias veiklas, tačiau noras dirbti sau įveikė visas kliūtis.

„Prieš porą metų grįžę į gimtinę ėmėme ieškotis darbo, tačiau vertindami save ir savo laiką į bet kokią įmonę nepuolėme. Ramūno apskritai netenkino nė vienas darbo pasiūlymas, jis visada jausdavosi vertas daugiau.“

Pasinaudojo keliomis verslo paramos priemonėmis

Pasak moters, viskas vyko labai spontaniškai. Užpildžiusi paraišką gauti paramą savo darbo vietos įsteigimui Užimtumo tarnyboje, Redvitai pasisekė – jos paraiška buvo patenkinta. Gavusi paramą, ji įsigijo liofilizatorius – pagrindinį įrenginį produkcijai gaminti.

„Taip pat pavyko pasinaudoti ir Utenos rajono savivaldybės teikiama parama verslui, įsigijome papildomos įrangos. Visiems, kurie dar dvejoja, tačiau turi galimybių pradėti dirbti sau, galiu tik padrąsinti, kad verslo paramos priemonių tikrai yra, tik reikia apie jas nuolat domėtis. Nebijokite svajoti, imti ir daryti, tuomet tikrai viskas pavyks“, – teigė „Čiau, braške“ įkūrėja Redvita Meilutė-Ramoškienė.

Įvairius verslumo, projektų rengimo mokymus ir verslo konsultacijas Utenoje vykdo Utenos miesto vietos veiklos grupė.

Daugiau informacijos apie grupės veiklą galite rasti Facebook: https://www.facebook.com/utenosmvvg/

Straipsnis parengtas įgyvendinant projektą „Bendros verslumo iniciatyvos“ (Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-03-0006), kuris finansuojamas Europos Socialinio fondo lėšomis.