Pagal profesiją tekstilininkė, skiautininkė, tautodailininkė Danutė Blažienė po ilgų darbo metų ryžosi priimti nelengvą sprendimą – prieš metus ji įkūrė individualią įmonę „Daigsta“, kurią klientai iš karto pamėgo.

Danutės įkurtoje įmonėje kol kas dirba tik ji pati – gamina lovatieses, pagalves, kitus tekstilės gaminius.

Nuosavas verslas – iš meilės savo hobiui

„Utenos trikotažo“ įmonėje technologe dirbau dvylika metųm tačiau pradėti kūrybinį verslą paskatino ne įvairaus darbo patirtis, bet mano hobis. Nuo vaikystės kūriau įvairius rankdarbius. Labai nemėgau skaityti knygų, todėl grįžusi po pamokų skubėdavau labai labai greitai parengti namų darbus, o tada puldavau nerti, siūti, megzti… Šie pomėgiai visuomet mane lydėjo“, – teigė Danutė.

Pagrindinis Danutės užsiėmimas – skiautiniai. 2007 metais moteris įsitraukė į skiautininkų klubo „Vorė“ veiklą, o po dešimties metų, 2017-aisiais, nusprendė palikti darbą ir atsidėti vien tik kūrybai – kurti skiautinius.

Kaip skiautinių kūrėja, Danutė žinoma ne tik Utenoje, bet ir visoje Lietuvoje. Jos darbai eksponuoti bemaž visoje Lietuvoje, daugelyje Europos šalių, Rusijoje.

Būtent skiautinių motyvus ji naudoja ir savo kuriamuose išskirtiniuose gaminiuose. Moteris atvirauja, kad kurdama lovatieses, pagalves Lietuvos žmonės ji laikosi griežtos taisyklės – toks gaminys turi būti kuo labiau lietuviškas: močiučių ir mamų siuvinėti, austi, nerti daiktai, kurie įkvepia kurti „Daigstos“ savininkę.

Verslą pradėjo pasinaudojusi parama

„Jau seniai siuvau tiems, kurie mane pažįsta, manimi pasitiki, tačiau norėjo pasirodyti didesnei auditorijai. Tuomet išgirdau apie Užimtumo tarnybos teikiamą paramą pradedantiesiems savo verslą. Pati parengiau paraišką ir avau finansavimą“, – apie svarbią pagalbą verslo pradžiai pasakojo D. Blažienė.

Pasak moters, pasinaudojusi parama ji įsigijo papildomą įrangą, kuri leidžia produkciją gaminti sparčiau, kombinuoti skirtingas technologijas, naudoti mažiau rankų darbo.

Tai buvo ne vienintelė pagalba, kurią Danutė gavo atidariusi savo įmonę – verslininkė taip pat pasinaudojo ir Utenos rajono savivaldybės teikiama parama smulkiesiems verslininkams.

„Visuomet sakau, kad reikia skatinti ir duoti meškerę, o ne nupirkti žmogui žuvies. Kiekviena tokia priemonė yra labai tikslinga ir naudinga“, – pasakojo moteris.

Danutė ne tik pozityviai nusiteikusi dėl savo verslo ateities, bet gali paskatinti ir kitus kuriančius bei svajojančius apie savo verslą: „Viena mano draugė man yra pasakiusi: „Tu labai drąsi moteris“. Dažniausiai būna, jog verslauti žmonės pradeda būdami labai jauni – jie nebijo rizikuoti, jų bendravimo ratas yra platesnis. O kai esi turi sukaupęs patirties, būtent ja ir turi naudotis: ieškoti savyje, kaip gali atrasti savo klientą, priimti užsakymą, parduoti gaminį“.

Įvairius verslumo, projektų rengimo mokymus ir verslo konsultacijas Utenoje vykdo Utenos miesto vietos veiklos grupė.

Daugiau informacijos apie grupės veiklą galite rasti Facebook: https://www.facebook.com/utenosmvvg/

Straipsnis parengtas įgyvendinant projektą „Bendros verslumo iniciatyvos“ (Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-03-0006), kuris finansuojamas Europos Socialinio fondo lėšomis.